Nowomiejscy policjanci zatrzymali 33-letniego mieszkańca Nowego Miasta, który podejrzany jest o znęcanie się i groźby wobec najbliższych. Zgromadzony materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na zastosowanie przez sąd wobec mężczyzny trzymiesięcznego aresztu.

Nowomiejscy policjanci interweniowali w sprawie 33-latka, który miał znęcać się i grozić swoim najbliższym. Mężczyzna ten był już kilka dni wcześniej zatrzymany pod zarzutem znęcania się. Decyzją prokuratora otrzymał policyjny dozór, zakaz zbliżania się do osoby pokrzywdzonej i nakaz opuszczenia wspólnego mieszkania. Pomimo zastosowania wobec niego tych środków zapobiegawczych nie zmienił swojego zachowania.

Na podstawie zgromadzonych materiałów dowodowych, sąd zastosował wobec sprawcy przemocy domowej tymczasowy areszt. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu. Za znęcanie się grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. W tym przypadku 33-latkowi grozi wyższa kara, bowiem już wcześniej karany był za podobne przestępstwo i odbywał za to karę w zakładzie karnym.

źródło: KPP Nowe Miasto Lubawskie