Kacper Rudnik, jako jedyny reprezentant Warmii i Mazur, otrzymał nominację z Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na 2. Mistrzostwa Europy U18 na Węgrzech!

W dniu 03 lipca ze zgrupowania w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale, wyjechał z całą reprezentacją Polski do miejscowości GYŐR na Węgrzech. W czwartek 5 lipca wraz z 22 zawodnikami z całej Europy stanął do rywalizacji w Trójskoku o udział w 12 osobowym finale. Młodemu lekkoatlecie z Nowego Miasta Lubawskiego udało się dostać do finału – 12 miejsce, bijąc rekord życiowy z wynikiem 14,44 cm.

W finale Kacper Rudnik pokonał trzech kolegów z Europy, aby ostatecznie na 2 Mistrzostwach Europy U-18 zająć wspaniałe IX Miejsce skacząc 14,26 cm. W tym dniu konkurs przebiegał w bardzo trudnych warunkach (deszcz). Trochę zabrakło do ścisłego finału (czołowej ósemki). Mimo wszystko występ Kacpra Rudnika – zawodnika Klubu Sportowego „Drwęca” Nowe Miasto Lubawskie można uznać za bardzo udany. Kacper do tej pory skakał wzwyż, był to jego piąty konkurs w Trójskoku i pierwszy start w tak dużej imprezie międzynarodowej. 

Jest to jeden z największych jak nie największy sukces sekcji Lekkoatletycznej Klubu Sportowego „Drwęca” Nowe Miasto Lubawskie w przededniu 100 – lecia najstarszego Klubu Warmii i Mazur. Obecnie Kacper Rudnik wraz ze swym terenem Mirosławem Urbanowskim udaje się na 10 dniowy obóz lekkoatletyczny do Olecka – obóz sponsorowany jest przez Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego. Obóz ten jest zwiększeniem umiejętności przed kolejnymi zawodami, które odbędą się w dniach 27 – 29 lipca 2018 roku - Mistrzostwami Polski – Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Chorzowie.

Źródło: nadesłane. Zdjęcie: nadesłane (rywalizację z udziałem Kacpra można było śledzić na antenie Eurosportu)