Mamy dobrą wiadomość dla zawodników, kibiców i sympatyków Ossy Biskupiec. Gmina otrzymała dofinansowanie na modernizację boiska klubu!

Przypomnijmy, że w tym roku wójt Arkadiusz Dobek uroczyście otworzył nowo wybudowaną siedzibę i szatnię Ossy Biskupiec. Otwarcie zbiegło się z uroczystościami obchodów 70-lecia klubu. Teraz gmina pozyskała dofinansowanie na modernizację boiska. Włodarz gminy podpisał umowę już 24 listopada, a kwota jaką otrzyma gmina to 986 500,00 zł. Środki pochodzą z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu Mały Klub. Jaki będzie zakres tej inwestycji? Oprócz modernizacji płyty głównej boiska, wybudowane zostaną trybuny z zadaszeniem dla 500 osób, powstanie bieżnia prosta 3-torowa o długości 100 m, wykonane zostanie oświetlenie oraz zagospodarowanie terenu. Modernizacja ruszy na początku przyszłego roku. 

Z inwestycji z pewnością zadowoleni będą działacze i piłkarze klubu. Wielokrotnie dochodziło bowiem do sytuacji, że mecz ligowy Ossy musiał zostać przeniesiony na boisko w Bielicach ze względu na fatalny stan murawy w Biskupcu. 

Ossa świetnie radzi sobie w tegorocznych rozgrywkach A klasy. Jeśli utrzymają formę wiosną, awans do okręgówki będzie formalnością. Informacja o modernizacji stadionu z pewnością doda zawodnikom wiatru w żagle...