W Lublinie rozpoczęły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkoatletyce. Już jutro będziemy trzymać kciuki za Agatę Kołecką z Biskupca, która wystartuje w eliminacjach biegu na 800 metrów.

22-letnia reprezentantka AZS-AWF Warszawa w ostatnim czasie zdobyła brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski na tym samym dystansie (pisaliśmy o tym TUTAJ). Agata, swoim świetnym występem w Sieradzu, zagwarantowała sobie występ w meczu Reprezentacji Polski. Teraz stoi przed kolejnym dużym wyzwaniem swojej karierze - w sobotę 21 lipca Kołecka powalczy o finał biegu na 800 metrów na Mistrzostwach Polski Seniorów w Lublinie.

W eliminacjach weźmie udział 21 biegaczek, w tym utytułowana reprezentantka Polski - Angelika Cichocka, medalistka m.in. Mistrzostw Europy i Halowych Mistrzostw Świata. Rekord życiowy Agaty na tym dystansie to 2:08.99, natomiast jej najlepszy wynik sezonu wynosi 2:09.23. Będzie to ostatni start w sezonie mieszkanki Biskupca. Trzymamy kciuki i wierzymy w finał!

Rywalizację z udziałem Agaty Kołeckiej będziemy mieli okazją obejrzeć na antenie TVP Sport. Start biegu w sobotę 21 lipca o godz. 18:30. Zachęcamy do oglądania i kibicowania!

Lista startowa: