Po godz. 10 informowaliśmy o pierwszych przypadkach koronawirusa w powiecie działdowskim. Wiemy już nieco więcej na temat osób zakażonych.

Według ustaleń Działdowo dla Was, dwie pierwsze osoby zakażone w sąsiednim powiecie to kobiety w średnim wieku, obie są mieszkanki gminy Rybno i nie są ze sobą spokrewnione.

Niestety, dotarcie do informacji nie jest proste. Sanepid w Działdowie odsyła po informacje z własnego powiatu do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, a stacja wojewódzka z powrotem do sanepidu powiatowego w Działdowie...

Oficjalnie na temat zakażeń wypowiedział się na Facebook'u wójt gminy Rybno Tomasz Węgrzynowski.

W poczuciu obowiązku przekazywania mieszkańcom pełnej wiedzy na temat aktualnej sytuacji informuję, iż na terenie Gminy Rybno stwierdzone zostały dwa przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV02 potwierdzone badaniami laboratoryjnymi. Obydwa przypadki dotyczą osób w średnim wieku - napisał włodarz sąsiadującej z powiatem nowomiejskim gminy Rybno.

Z naszych ustaleń wynika, że obydwie osoby zakażone z gminy Rybno miały kontakt z mieszkańcami powiatu nowomiejskiego, u których stwierdzono COVID-19 i były już wcześniej poddane kwarantannie. Z nieoficjalnych informacji wynika, że obie kobiety czują się dobrze, przechodzą zakażenie bezobjawowo.

Warto dodać, że w gminie Rybno przewidziana jest dezynfekcja ulic. Proces dezynfekcji rozpocznie się jutro (11.04) od godz. 21:00. Dezynfekcja prowadzona będzie metodą opryskową. Prosimy o pozostanie.

Oświadczenie Wójta Gminy Rybno: