Tymczasowy areszt wobec podejrzanego o dokonanie rozboju zastosował iławski sąd. Mężczyzna, który trafił do policyjnego aresztu, wcześniej zranił pokrzywdzonego, a następnie ukradł mu portfel z zawartością pieniędzy i dokumentów. Kodeks karny za ten czyn przewiduje od 3 lat pozbawienia wolności.

Oficer dyżurny iławskiej policji w minioną sobotę (06.10.2018) został poinformowany o pobiciu i kradzieży. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce, gdzie ustalili, że nieznany mężczyzna przy użyciu niebezpiecznego narzędzia w postaci tzw. „tulipana”, zranił innego mężczyznę w szyję oraz twarz, powodując rany cięte, po czym ukradł mu portfel z zawartością pieniędzy i dokumentów. Pokrzywdzony został przetransportowany do szpitala, ponieważ doznał poważnych obrażeń twarzy i szyi. Funkcjonariusze wykonali wszelkie niezbędne czynności na miejscu zdarzenia, celem zabezpieczenia śladów i dowodów przestępstwa. W trakcie kontroli okolicy miejsca zdarzenia, dzięki znajomości terenu ustalili miejsce, w którym usiłował ukryć się podejrzany o dokonanie tego rozboju.

Zdecydowane działania funkcjonariuszy doprowadziły do szybkiego zatrzymania 45-letniego mężczyzny, który dopuścił się tego czynu. Z uwagi na charakter zdarzenia sąd zastosował wobec sprawcy rozboju tymczasowy areszt. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami.

Kodeks karny za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia przewiduje karę od 3 lat pozbawienia wolności.