We wtorek 30.03.21r. około godz. 23:20 doszło do dwóch zdarzeń w miejscowości Bratian. Pierwsze dotyczyło pożaru budynku jednorodzinnego, natomiast drugie to zdarzenie drogowe, gdzie strażacy po przybyciu na miejsce zastali leżący na lewym boku samochód osobowy, który znajdował się również na ul., Górnej, a w aucie nikogo nie było. Przypadek?

Dwa zdarzenia na tej samej ulicy to może być oczywiście przypadek. W samochodzie marki Skoda Fabia nie było kierowcy. Pożar jednego z pomieszczeń w budynku przy tej samej ulicy udało się szybko opanować. 

W dniu wczorajszym rzecznik nowomiejskiej Policji przekazała nam informacje o obu zdarzeniach, niestety nie wiadomo kto siedział za kierownicą pojazdu, ale najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na skarpę i doprowadził do wywrócenia auta. Kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia, policjanci wraz ze strażakami dokładnie przeszukali teren w pobliżu leżącej na boku skody z włączonymi światłami, ale poszukiwania okazały się bezskuteczne. 

Prowadzone są w tej sprawie czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia. 

fot. OSP Bratian