To był niesamowity dzień. W Gminnym Ośrodku Kultury w Biskupcu odbyła się wielka Akcja Charytatywna dla Julki Rówczyńskiej. Sala od samego początku dosłownie pękała w szwach! Zebrana kwota robi wrażenie, mieszkańcy gminy Biskupiec pokazali, że mają ogromne serducha, a goście specjalni akcji, Szymon Wydra z zespołem Carpe Diem dali niezapomniany koncert w sali GOK.

Organizatorami sobotniego wydarzenia byli: Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Biskupcu, Zespół Szkół w Bielicach oraz Kondeja Company.

To był dzień pełen atrakcji, zarówno w sali GOK, jak i na terenie amfiteatru w Biskupcu. Całą akcję otworzyły i poprowadziły wspólnie Teresa Buzanowska i Barbara Serwińska. Na sali zaczęło się od występu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Ostrowitem, natomiast na zewnątrz trwał trening biegowy dla dzieci i dorosłych. Oprócz tego poza salą można było obejrzeć sportowe Lamborghini i zabytkowego Mercedesa, a także przejechać się motocyklem, wozem strażackim i zjeść coś pysznego z grilla.

Na scenie występy przeplatane były prowadzonymi licytacjami. Zgromadzona publiczność aktywnie włączyła się w aukcje i trzeba przyznać, że od samego początku do końca sala GOK była wypełniona po brzegi. Na sali można było skorzystać z kawiarenki i zjeść pyszności przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich, a także zakupić wszelkiego rodzaju przedmioty i odwiedzić kiermasz książek. Pieniążki oczywiście trafiały do puszek dla Małej Iskierki.

Kulminacyjnym momentem akcji był koncert Szymona Wydry i zespołu Carpe Diem. Tuż przed występem Szymon stanął przed naszą kamerą i zwrócił się do Was, do czytelników portalu Nowe Miasto dla Was. Piękne przesłanie wokalisty dostępne jest na końcu artykułu. Charytatywnie, profesjonalnym nagłośnieniem całej akcji, jak również koncertu Szymona Wydry & Carpe Diem, zajęła się firma RAVEN z Pisza.

Wynik przeszedł najśmielsze oczekiwania. Podczas Akcji Charytatywnej dla Julki w Biskupcu udało się zebrać 30 510,23 zł i 1,73 euro!!! TO FANTASTYCZNY WYNIK! BRAWO BISKUPIEC!

Galeria zdjęć na górze artykułu, poniżej przesłanie od Szymona Wydry i dwie retransmisje live na portalu NML dla Was.