5 czerwca w Zespole Szkół im. Rodu Działyńskich odbyła się XIII Gminna Olimpiada „Zerówkowiczów”. Do sportowej rywalizacji stanęły dzieci z Oddziałów Przedszkolnych lub Dzieci Sześcioletnie z 5 szkół gminy nowomiejskiej: Gwiździn, Jamielnika, Skarlina, Tylic i oczywiście Bratiana.

Uroczystego otwarcia Olimpiady dokonała Dyrektor Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich - Ewa Przybylska, po otrzymaniu ognia  olimpijskiego od kapitanów wszystkich drużyn startujących w gminnych zmaganiach sportowych.

Atmosfera od samego początku była kapitalna!
Po wspólnej rozgrzewce przy muzyce i złożeniu uroczystego ślubowania przez zawodników i sędziów,  przeszliśmy do sportowej rywalizacji. Uczniowie startowali w dziesięciu konkurencjach, m.in. układali wieże z klocków, zbijali kręgle, skakali w dal, oddawali strzał na bramkę, czy pokonywali tory przeszkód. Dodatkową konkurencją była tradycyjnie już konkurencja dla opiekunów drużyn. Wszyscy poradzili sobie wyśmienicie!
 
Po podsumowaniu punktacji na podium stanęły:
 
I miejsce – „Koty” ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jamielniku otrzymując Puchar Wójta Gminy Nowe Miasto Lubawskie
II miejsce – „Rybki” ze Szkoły Podstawowej w Skarlinie zdobywając Puchar Dyrekcji naszej szkoły
III miejsce - „Słoneczka” ze Szkoły Podstawowej im. ks. K. Wróblewskiego w Gwiździnach  zdobywając Puchar Prezesa LZS
 
Serdecznie gratulujemy wszystkim drużynom i dziękujemy za udział we wspólnej sportowej zabawie.
Wszystkie drużyny otrzymały podziękowania za udział oraz upominki ufundowane przez Urząd Gminy Nowe Miasto Lubawskie i Szkolną Kasę Oszczędności.
 
Uroczystego zamknięcia XIII Gminnej Olimpiady „Zerówkowiczów” dokonali:  Dyrektor Gminnego Centrum Kultury Michał Wróblewski oraz Dyrektor szkoły Ewa Przybylska, serdecznie gratulując udziału w zabawie i wyrażając podziw dla sportowej postawy małych zawodników.
Koordynatorami Gminnej Olimpiady były panie: Dorota Oczkowska i Dorota Lipska.
 
źródło: www.gminanml.pl