Po raz dwudziesty, w niedzielę poprzedzającą imieniny ks. Kazimierza Wróblewskiego, dawnego proboszcza gwiździńskiej parafii, a obecnie patrona miejscowej szkoły podstawowej, spotkali się miłośnicy gry w tenisa stołowego.

źródło (tekst i zdjęcia): Gmina Nowe Miasto Lubawskie

Jubileusz sprawił, że impreza nabrała wyjątkowego charakteru. Do otwartego turnieju stanęło 78 zawodników - nie tylko mieszkańców Gminy Nowe Miasto Lubawskie ale też Iławy, Lubawy, Ostródy, Nowego Miasta Lubawskiego, Brodnicy, Olsztyna i okolic. Rywalizacja toczyła się w ośmiu  kategoriach wiekowych, męskich i kobiecych.
 
Przed rozpoczęciem sportowej walki padło wiele ciepłych słów dotyczących  ks. Kazimierza Wróblewskiego i jego działalności sportowej.  Wójt gminy Nowe Miasto Lubawskie Tomasz Waruszewski, dyrektor szkoły Hanna Błaszkowska i prowadzący zawody Henryk Zagórski – wszyscy, bez wyjątku, podkreślali rolę księdza jaką odegrał na kształtowanie się  zainteresowań i aktywności lokalnej społeczności. Wspominano także wczesne turnieje rozgrywane w trudnych warunkach lokalowych. Sytuacja zmieniła się w roku 2008, kiedy to w nowopowstałej sali gimnastycznej rozegrano VIII edycję memoriału. Od tego czasu, każdego roku tenisiści spotykają się w murach gwiździńskiej szkoły. To przełomowe wydarzenie uwieczniono na filmie, który wyświetlono podczas niedzielnych zawodów.

Jubileusz stał się okazją do podziękowań. Tenisiści skupieni wokół memoriału uhonorowali za wieloletnie wsparcie organizacyjne wójta gminy Nowe Miasto Lubawskie Tomasza Waruszewskiego, dyrektor Szkoły Podstawowej w Gwiździnach Hannę Błaszkowską oraz działacza sportowego Romana Gawińskiego. Za szczególne osiągnięcia sportowe w dwudziestoletniej historii memoriału wyróżniono: wśród kobiet: Wiktorię Samsel, Natalię Neubert, Annę Bojarską, Kingę Łukwińską, Agnieszkę Treder i Dominikę Matuszewską; wśród mężczyzn: Michał Sargalskiego, Michała Mówińskiego, Szymona Sargalskiego, Dariusza Dabrowskiego, Artura Lubnau, i Jacka Lubnau. Dyrektor szkoły Hanna Błaszkowska wręczyła też podziękowania dla pomysłodawcy i organizatora memoriału Henryka Zagórskiego oraz jego żony Grażyny – koordynatorki sportu gminnego.  Następnie młodzi sportowcy z Gwiździn w imieniu wszystkich tenisistów złożyli kwiaty na grobie usportowionego kapłana.
           
Jak każdego roku na tenisowym memoriale księdza pojawili się stali bywalcy. Zadebiutowało również sporo najmłodszych zawodników z różnych klas podstawówki, poznaliśmy też nowe osoby z doświadczeniem tenisowym. Wysoki poziom gry w turnieju dopełnił godne jubileuszowe uczczenie pamięci księdza Kazimierz Wróblewskiego – kapłana i sportowca.
 
 
Wyniki jubileuszowego turnieju przedstawiają się następująco:
 
Kategorie kobiet
 
rocznik 2007 i młodsze:
 
  1. Gabriela Grzywacz – Iława; 2. Agata Wrzosek – Iława; 3. Liwia Malinowska – Iława
 
rocznik 2004 – 2006
 
  1. Anna Góralska – Iława; 2. Alicja Jadanowska – Radomno; 3. Zofia Kamińska – Iława
 
rocznik 2003 i starsze:
 
  1. Emilia Włodarska – Iława; 2. Agnieszka Treder – Nowe Miasto Lubawskie; 3. Wiktoria Samsel – Gwiździny
 
Kategorie mężczyzn
 
rocznik 2007 i młodsi:
 
  1. Patryk Sargalski – Gwiździny; 2. Igor Goryński – Piotrkowo; 3. Jakub Kempiński – Brodnica
 
rocznik 2004 – 2006:
 
  1. Miłosz Bednarczyk - Gwiździny; 2. Cezary Karpiński - Gwiździny
 
rocznik 2001 – 2003:
 
  1. Jakub Bielicki – Uzdowo; 2. Miłosz Cegielski – Kramarzewo; 3. Jakub Kacprzak – Piotrkowo
 
rocznik 1980 – 2000
 
  1. Filip Deja - Brodnica; 2. Szymon Sargalski – Gwiździny; 3. Bartłomiej Biegański – Brodnica
 
rocznik 1979 i starsi:
 
  1. Artur Lubnau – Jamielnik; 2. Rafał Klimecki – Ostróda; 3. Marcin Wiśniewski - Kuligi
 
Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych otrzymali puchary Wójta Gminy Nowe Miasto Lubawskie. Zawodnicy , którzy zajęli miejsca: II – III  - pamiątkowe medale.
 
Prowadzący zawody:
G. H. Zagórscy