Mamy 31 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Niestety, kolejny z Warmii i Mazur.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 11 osób z woj. dolnośląskiego, 7 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. lubuskiego, 2 osób z woj. śląskiego oraz po 1 osobie z woj. małopolskiego, opolskiego i warmińsko-mazurskiego.

Z przykrością informujemy, że w szpitalu w Bolesławcu z powodu koronawirusa zmarł 71-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące.

Jednocześnie informujemy, że wyłączamy ze statystyk zdublowanego wcześniej pacjenta, co oznacza, że łącznie w woj. zachodniopomorskim jest 29 osób zakażonych koronawirusem. 

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 957/13 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Rzecznik wojewody poinformował, że kolejny przypadek w naszym województwie to mężczyzna w średnim wieku z powiatu braniewskiego. Stan ogólny dobry, jest hospitalizowany w Elblągu.

Łącznie na Warmii i Mazurach już 30 przypadków, w tym jeden z powiatu nowomiejskiego, o którym przeczytacie w linku poniżej:
https://nowemiasto.dlawas.info/wiadomosci/dyrektor-sanepidu-z-koronawirusem-starosta-o-stanie-epidemiologicznym-w-powiecie/cid,14286,a
oraz
https://nowemiasto.dlawas.info/wiadomosci/szefowa-nowomiejskiego-sanepidu-zakazona-koronawirusem/cid,14285,a