Od roku w Tylicach w gminie Nowe Miasto funkcjonuje prywatna strzelnica sportowa prowadzona przez Andrzeja i Asię Zielińskich. Właściciele prowadzą szkolenia strzeleckie z broni palnej w tym z pistoletów Glock oraz karabinów AK-47 kałasznikow i kbks, a także ze strzelby. Strzelnica jest otwartym całorocznym obiektem, przystosowanym do strzelania również nocą.

Andrzej jest trenerem, sędzią strzelectwa sportowego oraz zawodnikiem międzynarodowych federacji strzeleckich IPSC i IDPA od ponad 10 lat. Brał udział w wielu międzynarodowych zawodach strzeleckich w Polsce i USA. Zawsze chętnie dzieli się swoją wiedzą i pasją do strzelania. Jak mówi: „Strzelać każdy może. Strzelanie to adrenalina, emocje i świetna zabawa. Strzelectwo jest sportem o długiej historii w Polsce, a jego początki sięgają czasów sarmackich. My Polacy mamy strzelectwo we krwi.”

 

            W obiekcie Strzelnica Tylice organizowane są szkolenia dla wszystkich, również dla osób, które nigdy nie miały styczności z bronią palną. Odbywają się tu również kursy przygotowawcze do pozwolenia na broń. Większe imprezy w obiekcie obsługiwane są przed grupę zaprzyjaźnionych  instruktorów lokalnych oraz dojeżdżających z Olsztyna. Strzelnica działa cały tydzień, również w weekendy. Spotkania umawiane są telefonicznie.

 

Dane kontaktowe: www.strzelnicatylice.pl lub Facebook/strzelnicatylice