W niedzielę 1 marca na halach sportowych w Korszach i Barcianach odbyły się mistrzostwa województwa warmińsko-mazurskiego w futsalu, w którym udział wzięło 14 mistrzów lig halowych z całego województwa.

tekst i zdjęcie: informacje nadesłane

Ligę Halową im. Zbigniewa Stępnia w Nowym Mieście Lubawskim reprezentował zespół Tedi-Trans, który wygrał tegoroczne rozgrywki, zapewniając sobie tym samym prawo do udziału w imprezie organizowanej przez WMZPN.


Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, a dla nas była to przede wszystkim możliwość sprawdzenia się na tle innych lig halowych, w których grają osoby znane z lokalnych boisk. Losowanie nie było dla nas łaskawe, bowiem trafiliśmy do jednej grupy z mistrzem (Korsze) i wicemistrzem (Mrągowo) poprzednich mistrzostw oraz Jezioranami, które miały w swoim składzie zawodników z Olsztyna i okolic. Mimo tego, do meczów podeszliśmy bez większych obaw i uzyskaliśmy awans do ćwierćfinału, w którym pokonaliśmy inny zespół z Korsz 2:0 i awansowaliśmy do półfinału. Trafił nam się bardzo wymagający przeciwnik, który reprezentował ligę halową z Olsztyna. Mimo walki i bezbramkowego remisu przez większość meczu, końcówka należała do rywala i straciliśmy dwie bramki. W meczu o III miejsce zmierzyliśmy się ze Szczytnem, które w ćwierćfinale pokonało Iławę i dzięki wygranej 3:2 zajęliśmy trzecią lokatę. Mimo dużej szansy na wyższe miejsce, swój końcowy wynik uznajemy za ogromny sukces na tak wymagającej imprezie. Ogromne podziękowania należą się firmie Tedi-Trans, która stwarza nam warunki do treningów i gry w różnych imprezach. Dziękujemy również p. Jakubowi Klimpelowi oraz p. Markowi Borkowskiemu, dzięki którym mogliśmy przez całą zimę przygotowywać się do halowych rozgrywek i reprezentować Nowe Miasto Lubawskie w tak dużym turnieju.

W turnieju zagrali: Jakub Lendzionowski, Michał Piceluk, Lucjan Szwarc, Bartosz Dreszler, Patryk Kozicki, Arkadiusz Konicz, Oskar Brzuszczak