W niedzielę 22 grudnia 2019 roku odbył się w Hali Sportowej Zespołu Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku Świąteczny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Kurzętnik.

źródło: tekst i zdjęcia - nadesłane

W zawodach udział wzięło 92 zawodników z następujących miast: Toruń, Brodnica, Olsztyn, Ostróda, Iława, Lubawa i powiatów: działdowskiego, brodnickiego, ostródzkiego, iławskiego i nowomiejskiego.

Turniej otworzył i przywitał wszystkich gości oraz zawodników wójt gminy Kurzętnik Wojciech Dereszewski, następnie głos zabrali: dyrektor Zespołu Szkół im. Władysława Jagieły Jolanta Paplińska, wicestarosta powiatu nowomiejskiego Jerzy Czapliński i gość honorowy Tomasz Krzeszewski.

Tomasz Krzeszewski - jeden z najbardziej utytułowanych polskich tenisistów stołowych w historii: olimpijczyk z Sydney i Aten, 4-krotny medalista Mistrzostw Europy, 21-krotny medalista Mistrzostw Polski, Międzynarodowy Mistrz Francji, Szwecji i Holandii, obecnie selekcjoner reprezentacji Polski.

Oprócz pamiątkowych autografów i zdjęć, trener dla zwycięscy kategorii kobiety i mężczyźni do 40 roku życia przygotował nagrodę specjalną, a była nią koszulka klubowa „Morliny Ostróda”. Jak później się okazało po ponad pięciu godzinach gry otrzymali je Wiktoria Samsel (kategoria: kobiety) i Filip Deja (kategoria: mężczyźni 2004 - 1979). Selekcjoner również przekazał na licytację „Julka Rówczyńska - POMÓŻ MI pokonać SMA 1” koszulkę reprezentacji Polski w tenisie stołowym.
Koordynatorem turnieju był Jarosław Roszkowski.

Patroni medialni: Gazeta Nowomiejska i portal 5set.pl
Turniej został rozegrany w siedmiu kategoriach, poniżej przedstawiamy zawodników z pierwszej piątki:

Kategoria: szkoła podstawowa (rocznik 2009 i młodsi/sze/)
Dziewczęta:
1 miejsce: Lena Rucińska – Lidzbark Welski
2 miejsce: Jowita Mróz - Klonowo
3 miejsce: Kinga Dymińska – Toruń
4 miejsce: Nikola Wołowska – Zbiczno
5 miejsce: Alicja Sargalska - Gwiździny

Chłopcy:
1 miejsce: Kacper Dymiński - Toruń
2 miejsce: Bartosz Górtatowski - Gwiździny
3 miejsce: Jan Górzyński – Jajkowo
4 miejsce: Norbert Łęt – Ostróda
5 miejsce: Filip Michoń - Kurzętnik

Kategoria: szkoła podstawowa (rocznik 2005 - 2008)
Dziewczęta:
1 miejsce: Anna Góralska - Iława
2 miejsce: Gabriela Grzywacz – Iława

Chłopcy:
1 miejsce: Wiktor Czossek - Klonowo
2 miejsce: Igor Paździorko - Pietrzwałd
3 miejsce: Patryk Sargalski – Gwiździny
4 miejsce: Damian Biegański – Brodnica
5 miejsce: Jan Góralski - Iława

Kategoria: kobiety (2004 i starsze)
1 miejsce: Wiktoria Samsel - Gwiździny
2 miejsce: Agnieszka Treder – Nowe Miasto Lubawskie
3 miejsce: Anna Góralska – Iława
4 miejsce: Alicja Jadanowska – Radomno
5 miejsce: Katarzyna Wołowska - Zbiczno

Kategoria: mężczyźni (2004 - 1979)
1 miejsce: Filip Deja - Brodnica
2 miejsce: Paweł Deska - Ostróda
3 miejsce: Mateusz Maćkowski – Brodnica
4 miejsce: Michał Sargalski – Pacółtowo
5 miejsce: Bartłomiej Biegański - Brodnica

Kategoria: mężczyźni (1978 i starsi)
1 miejsce: Bartosz Osowski - Brodnica
2 miejsce: Roman Góralski - Iława
3 miejsce: Michał Mówiński – Nowe Miasto Lubawskie
4 miejsce: Andrzej Szałkowski – Lubawa
5 miejsce: Tadeusz Krajewski – Ostróda

Najmłodszy zawodnik turnieju:
- Kinga Dymińska (2012r.) - Toruń
Najstarszy zawodnik turnieju:
- Tadeusz Krajewski (1944r.) - Ostróda