Do listopada przyszłego roku potrwa modernizacja stadionu przy ul. Jagiellońskiej w Nowym Mieście Lubawskim. Urząd Miasta pozyskał ponad dwa miliony złotych na wykonanie inwestycji. Jaki będzie jej zakres? Co sądzicie o tej inwestycji?

W lipcu tego roku Burmistrz Józef Blank podpisał umowę z Ministerstwem Sportu i Turystyki na dofinansowanie modernizacji nowomiejskiego stadionu. Z Programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej, Urząd Miasta otrzyma ponad 1,5 mln złotych.

Na co zostaną przeznaczone te pieniądze?
- budowę budynku zaplecza socjalno-sanitarnego o wielkości ok. 200 m2 (szatnie dla zawodników, biuro klubu)
- budowa kasy biletowej i toalet dla kibiców
- wykonanie oświetlenia, ogrodzenia, monitoringu i nagłośnienia
- przebudowa boiska głównego

Kolejną umowę z Ministerstwem Sportu i Turystyki włodarz miasta podpisał na początku października. Miasto otrzyma ok. 900 tysięcy złotych budowę kompleksu lekkoatletycznego na terenie MOSiRu.

Ta kwota zostanie przeznaczona na:
- budowę bieżni lekkoatletycznej o długości 400 m (cztery tory okrężne i sześć torów do biegów sprinterskich)
- wykonanie skoczni do skoku w dal i trójskoku
- wykonanie skoczni do skoku o tyczce, skoczni w wzwyż, dwóch rzutni do pchnięcia kulą, rzutni do rzutu młotem i rzutu oszczepem oraz rzutni do rzutu dyskiem

Z własnych środków miasto wykona budowę trybun. Od strony dawnego torowiska zaplanowano budowę 700 miejsc siedzących, w tym 500 zadaszonych. Zostanie wyodrębniony osobny sektor dla prasy i komentatorów. Od strony hotelu planowana jest budowa klatki dla kibiców gości oraz druga trybuna dla organizatorów.

Według Urzędu Miasta prace ruszą w tym roku, a zakończą się w listopadzie 2018 roku.

Co sądzicie o modernizacji stadionu w Nowym Mieście Lubawskim? Czy obiekt spełnia oczekiwania zawodników, kibiców i mieszkańców miasta?