Na dwie kolejki przed końcem sezonu tylko dwie drużyny liczą się w walce o awans do II ligi. Przed 33. kolejką III ligi w tabeli prowadzą biało-niebiescy, którzy tylko o punkt wyprzedzają łódzką drużynę.

6 sierpnia 2016 rozpoczęła się batalia o awans do II ligi. Drwęca rozpoczyna od wygranej w Warszawie z drugą drużyną Legii 3-2, ŁKS dzięki walkowerowi odnosi zwycięstwo nad Huraganem Morąg 3-0. W połowie sezonu, po rundzie jesiennej, ŁKS Łódź pewnie lideruje w tabeli. Nad drugim Finishparkietem ma 5 punktów przewagi, a nad trzecim Widzewem aż 12. Wydawało się, że Łodzianie pewnie zmierzają po swoje i II liga w przyszłym sezonie zagości na stadion przy al. Unii Lubelskiej. Jednak piłkarze łódzkiego klubu w rundzie wiosennej grali w kratkę i muszą bić się o awans z nowomiejskimi lwami.

Finishparkiet nie tylko odrobił straty, ale wspiął się na sam szczyt tabeli zostawiając z tyłu ŁKS, Widzew czy Legię II Warszawa. Podczas ostatnich tygodni piłkarze Drwęcy wymieniali się koszulką lidera z ŁKS-em. Teraz, na dwie kolejki przed końcem sezonu, mają realne szansę na awans. Kluczowe spotkanie w Łodzi z Widzewem wygrali 1-0, teraz czekają ich mecze z 14. w tabeli Concordią Elbląg i siódmą Lechią Tomaszów Mazowiecki.

Najbliższy mecz w sobotę zagrają z elbląską Concordią. Czasu na odpoczynek nie ma, bo jeszcze dzisiaj grają na wyjeździe z Sokołem Ostróda w półfinale Wojewódzkiego Pucharu Polski (mecz rozpocznie się o godz. 18:00). Ostatnią kolejkę sezonu rozegrają na wyjeździe już 14 czerwca z Lechią Tomaszów Mazowiecki.

Przed podopiecznymi trenera Majaka szansa na awans do II ligi i zdobycie Wojewódzkiego Pucharu Polski. Wierzymy w biało-niebieskich i trzymamy kciuki za wygraną!

Oczywiście najświeższe i najciekawsze informacje o Finishparkiecie Drwęca tylko na NOWE MIASTO DLA WAS!