Jeszcze nie opadły emocje związane ze sportową rywalizacją podczas gminnych Igrzysk Wsi w Bratianie, a już w minioną sobotę 27-osobowa reprezentacja gminy na czele z wójtem Tomaszem Waruszewskim stanęła do rywalizacji w Ornecie podczas Wojewódzkich Halowych Igrzysk Samorządowych.

Choć powszechnie wiadomo, iż głównym celem Igrzysk jest integracja gmin poprzez wspólną sportową zabawę, nie da się ukryć, że z roku na rok wzmaga się też nić współzawodnictwa. Jest ona oczywiście związana z doświadczeniem zawodników, którzy od kilku lat biorą udział w zawodach i dokładają wszelkich starań aby to właśnie ich gmina znalazła się na czele stawki. W tym roku nasza ekipa mogła sprawdzić się w następujących konkurencjach: trójbój kierownictwa kadry samorządowej, wielobój rodzinny, czwórbój rekreacyjny seniorów, bocci, szachy, warcaby, brydż sportowy, tenis stołowy, podnoszenie odważnika 17.5 kg, przeciąganie liny oraz strzelanie z karabinu pneumatycznego.
 
W klasyfikacji generalnej reprezentacja Gminy Nowe Miasto Lubawskie uplasowała się tuż za podium, co może budzić pewien niedosyt. Cieszy jednak duża liczba czołowych miejsc zajętych przez gminnych reprezentantów w poszczególnych konkurencjach. Nasi zawodnicy aż 9 razy stawali na podium. Medalami pochwalić się mogą: Zbigniew Wiśniewski, Adam Murawski, rodzina Rezmer (Sabina, Marcin i Szymon), Julia Zboińska, Feliks Stachowicz, Roman Biegajski, Szymon Sargalski, Roman Gawiński i Waldemar Grabowski.
 
- Dziękujemy wszystkim za sportowy wysiłek i godne reprezentowanie gminy - czytamy na stronie gminy Nowe Miasto Lubawskie.

Koordynatorem reprezentacji była Grażyna Zagórska – Gminny Organizator Sportu.